90-те годишни номинации за награда на академията са тук

Изкуства И Култура

Гети изображения

Номинациите за Оскар 2018 най-накрая пристигнаха! Тифани Хадиш и Анди Серкис обявиха щастливите номинирани тази сутрин:

Задайте алармите си! Почитайте, че ще бъдете помолени от @TheAcademy да обяви # Оскарите2018 Номинации с @TiffanyHaddish https://t.co/XOrxAd76r0



спрей тен колко дълго
- Анди Серкис (@andyserkis) 22 януари 2018 г.

90-те годишни награди на Академията ще излъчат в неделя, 4 март от 17:00. PST / 8 p.m. EST. Водещият Джими Кимел се завръща на сцената в най-голямата нощ на Холивуд, която ще почете филмите за отличията на годината.



Вижте пълния списък на номинираните тук:

Най-добрата снимка

  • Обади ми се на твое име
  • Най-мрачен час
  • Дюнкерк
  • Излез
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • Съобщението
  • Формата на водата
  • Три билборда извън Ebbing, Мисури

    Най-добрият актьор

    • Тимоте Халамет, Обади ми се на твое име
    • Даниел Дей Луис, Phantom Thread
    • Даниел Калуя, Излез
    • Гери Олдман, Най-мрачен час
    • Дензъл Вашингтон, Roman J. Isreal, Esq

      Най-добра актриса

      • Сали Хокинс, Формата на водата
      • Франсис Макдорман, Три билборда извън Ebbing, Мисури
      • Марго Роби, Аз, Тоня
      • Saoirse Ronan, Lady Bird
      • Мерил Стрийп, Съобщението

        Най-добра поддържаща актриса

        • Мери Дж. Блидж, Mudbound
        • Октавия Спенсър, Формата на водата
        • Алисън Джани, Аз, Тоня
        • Лори Меткалф, Lady Bird
        • Лесли Манвил, Phantom Thread

          Най-добър поддържащ актьор

          • Вилем Дафо, Проектът във Флорида
          • Уди Харелсън, Три билборда извън Ebbing, Мисури
          • Ричард Дженкинс, Формата на водата
          • Кристофър Плъмър, Всички пари по света
          • Сам Рокуел, Три билборда извън Ebbing, Мисури

            Най-добър режисьор

            • Дюнкерк, Кристофър Нолан
            • Излез, Йордан Пиеле
            • Lady Bird, Грета Гервиг
            • Phantom Thread, Пол Томас Андерсън
            • Формата на водатаГилермо дел Торо

              Най-добър анимационен игрален филм

              • Хлябът
              • кокос
              • Фердинанд
              • Бебето на шефа
              • Обичайки Винсент

                Най-добрата кинематография

                • Bladerunner 2049
                • Най-мрачен час
                • Дюнкерк
                • Mudbound
                • Формата на водата

                  Най-добър дизайн на костюми

                  • Красавицата и Звяра
                  • Най-мрачен час
                  • Phantom Thread
                  • Формата на водата
                  • Виктория и Абдул

                    Най-добър дизайн дизайн

                    • Красавицата и Звяра
                    • Bladerunner 2049
                    • Най-мрачен час
                    • Дюнкерк
                    • Формата на водата

                      Най-добър звуков монтаж

                      • Бебешки шофьор
                      • Bladerunner 2049
                      • Дюнкерк
                      • Формата на водата
                      • Междузвездни войни: Последните джедаи

                        Най-доброто миксиране на звук

                        • Бебешки шофьор
                        • Bladerunner 2049
                        • Дюнкерк
                        • Формата на водата
                        • Междузвездни войни: Последните джедаи

                          Най-добър анимационен късометражен филм

                          • Скъпи баскетболи
                          • Градинска игра
                          • Лу
                          • Отрицателно пространство
                          • Бунтуващи се рими

                            Най-добър оригинален рейтинг

                            • Дюнкерк
                            • Phantom Thread
                            • Формата на водата
                            • Междузвездни войни: Последните джедаи
                            • Три билборда извън Ebbing, Мисури

                              Най-добри визуални ефекти

                              принцеса Маргарет кон
                              • Bladerunner 2049
                              • Пазители на галактиката том 2
                              • Конг: Остров на черепите
                              • Междузвездни войни: Последните джедаи
                              • Война за планетата на маймуните

                                Най-добър филмов монтаж

                                • Бебешки шофьор
                                • Дюнкерк
                                • Аз, Тоня
                                • Формата на водата
                                • Три билборда извън Ebbing, Мисури

                                  Най-добър грим и прически

                                  • Най-мрачен час
                                  • Виктория и Абдул
                                  • Чудя се

                                    Най-добър екшън на живо

                                    • DeKalb Elementary
                                    • Единадесетте О'Клок
                                    • Моят племенник Емет
                                    • Мълчаливото дете
                                    • Всички хора / Всички от нас

                                      Най-добър адаптиран сценарий

                                      • Обади ми се на твое име
                                      • Изпълнителят на бедствията
                                      • Logan
                                      • Играта на Моли & rsquo;
                                      • Mudbound

                                        Оригинален сценарий

                                        • Големият болен
                                        • Излез
                                        • Lady Bird
                                        • Формата на водата
                                        • Три билборда извън Ebbing, Мисури

                                          Най-добър чуждоезичен филм

                                          • Обидата, Ливан
                                          • Loveless, Русия
                                          • На тялото и душата, Унгария
                                          • Площадът, Швеция
                                          • Фантастична жена, Чили

                                            Най-добър документален кратък предмет

                                            • Едит и Еди
                                            • Небето е задръстване на движението на 405
                                            • Хероин (д)
                                            • Умения за ножове
                                            • Спиране на движението

                                              Най-добър документален филм

                                              • Абак
                                              • Лица Места
                                              • Икар
                                              • Последни мъже в Алепо
                                              • Силен остров